O nás

Již od roku 1991 se specializujeme na sanační statiku, vlhkost a poruchy staveb a zajištění statických havárií. Vedle toho vyvíjíme a distribuujeme nové sanační technologie a materiály využitelné při statickém zajišťování staveb. Působíme v celé České republice a na Slovensku.

Statické zajištění

Statické zajištění

objekty a budovy

Provádíme statické zajištění, sepnutí, ankrování, torkrety, podbetonování, spřažené i hřebíkované desky, zajištění konstrukcí, skořepiny rubové i lícové, injektáže pevnostní i vlhkostní, bandáže, podřezání, reprofilace, helikální výztuže, zemní, závitové a sklovláknité kotvy, uhlíkové lamely a tkaniny, táhla, předepnuté železobetony, vyvěšování, železobetonové převázky, mikropiloty, tryskání, izolace, drenáže, opěrné zdi, více .

Typy staveb

Typy staveb

moderní objekty a památky

Specializujeme se na sanaci a statické zajištění řady typů staveb:

  • kostely a církevní stavby
  • památky, hrady a opevnění
  • rodinné domy a sklepní prostory
  • panelové a bytové domy
  • průmyslové a obchodní objekty
  • inženýrské stavby

Výběr z realizací shlédnete v sekci Reference .

Sanační práce

Sanační práce

průzkumy, měření, posudky, projekty

Provádíme sanační práce, průzkumy, měření, posudky a projekty statiky, návrhy sanačních postupů. Řešíme vlhkost staveb vhodnou sanační omítkou, chemickou injektáží, více .

Prodej výztuží

Prodej výztuží a kabelů

výhradní dodavatel

Jsme také výhradním dodavatelem systémů helikální výztuže KOMPAKT, STATIK, předpínacích kabelů MONOSTRAND a dodavatelem sanačních materiálů, více .

Zámeček Belveder, Valtice

V roce 1991 vznikla původní společnost SARON spol. s r.o., zakladatel Ing. Luděk Navara

Společnost navázala na mnohaleté zkušenosti autorizovaného inženýra Luďka Navary se statickým zajišťováním budov, na této specializaci založila svou činnost. Následujících 14 let aktivní činnosti v oboru zajistilo firmě pevné postavení na českém trhu a širokou spokojenou klientelu.

Soudní znalec a autorizovaný inženýr pro statiku a dynamiku staveb Luděk Navara (zemřel v roce 2005) se stal průkopníkem a současně legendou v oblasti statického zajišťování staveb. Na své konto si zapsal více než 70 zajištění kostelů a další stovky menších či větších staveb.

Zámek Osová - předpínací kabely MONOSTRAND

Od roku 2005 se firma rozšířila o další oblasti sanací a o velkoobchodní činnost.

To již byla společnost SARON spol. s r.o. pod vedením ekonomického ředitele, inženýra ekonomie Jaroslava Mikšíka a obchodního ředitele, autorizovaného inženýra pro pozemní stavby se specializací na statiku a sanace Jiřího Kubanka.

V tomto období se společnost restrukturalizovala a posílila svůj tým o nové odborné pracovníky a inženýry.

Klepáčov - systém helikálních výztuží

Od roku 2009 firmu s aktualizovaným názvem SARON KAT s.r.o. řídí Ing. Jiří Kubanek.

Zajišťujeme plný a jedinečný servis klientům při realizaci staveb a při dodávce speciálních materiálů pro statické sanace staveb. Nabízíme vysokou úrovní odbornosti, bohaté zkušenosti a přímočaré jednání. V roce 2013 se společnost přejmenovala na současnou Saron statika s.r.o.

Za celou firemní historii jsme úspěšně pracovali na celé stovce sakrálních staveb, zrealizovali jsme přes pět set statických zajištění a zakázek. V naší činnosti jsme prakticky nezaznamenali reklamace a zásadní závady. S hrdostí tak pokračujeme s prací, kterou zahájil r. 1991 zakladatel firmy Ing. Luděk Navara.